Wznowienie pierwszego polskiego opracowania jungowskiej perspektywy w interpretacji marzeń sennych (I wyd. 1997, II wyd. 2007). Książka uwzględnia inne teorie psychologii głębi i psychologii postjungowskiej (Freud, Fromm, Mindell, Hillman). Wprowadza w podstawy diagnostycznego i terapeutycznego znaczenia snów. Przydatna dla psychologów i terapeutów, jak też osób zainteresowanych własnym rozwojem w oparciu o interpretację symboli marzeń sennych.
Książka ta nie ma sobie równych pod względem panoramicznego stylu przedstawienia wiedzy o treści snów i ich roli w mechanizmach regulacji psychicznej. Starannej prezentacji i analizie poddano klasyczne teorie Freuda
i Junga, od których rozpoczął się rozwój naukowej wiedzy o snach. Te klasyczne koncepcje, jak wykazał autor, nic nie straciły na aktualności.
Książka nie ogranicza się do psychoanalitycznej wiedzy o snach, wiele uwagi poświęcono znaczeniu snów w procesach rozwoju osobowości i psychoterapii oraz charakterystyce treści snów jako przekazów symbolicznych płynących z nieświadomości.
Po książkę tę powinien sięgnąć każdy, kto jest zainteresowany klasyczną i współczesną wiedzą o treści i funkcji snów.